Örnek Vize Formları

cezayir vize başvuru formu

 

Cezayir Vizesi Başvuru Formu ve Dilekçe Örnekleri         

Turistik, ticari veya aile ziyareti gibi çeşitli amaç için Cezayir’e yapacağınız seyahatlerinizde, ihtiyacınız olan Cezayir vizesini alabilmek için Cezayir vize başvuru formunu mutlaka doldurmanız gereklidir. Başvuru formu uluslararası geçerli evrak statüsünde olduğu için çok dikkatli hazırlanmalıdır. Başvuru sahibi olarak kimlik bilgilerinizi, doğum tarihinizi, irtibat adresinizi ve iletişim telefonlarınızı, başvuru formu üzerindeki ilgili alanlara titizlikle kaydetmelisiniz.

Talep etmiş olduğunuz vize kategorisi ile sahip olduğunuz pasaportunuzun türü, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri ile mesleki bilgileriniz, vize başvuru formuna kaydetmeniz gereken diğer hususlar arasında yer almaktadır. Türkçe yazım dili ile doldurulabilen Cezayir vize başvuru formunun hazırlanması konusunda İstanbul, Edirne, Bursa, Ankara, Gaziantep, Antalya ve İzmir illerinde bulunan Euroasia çalışma ofislerimizden destek alabilirsiniz.

Cezayir vize başvuru formu, konsolosluk nezdinde yapmış olduğunuz vize başvurunuzun değerlendirmesi noktasında en temel evrak niteliği taşıdığı için içerdiği bilgiler hem güncel olmalı, hem de diğer başvuru evraklarındaki bilgileriniz ile uygunluk arz etmelidir. Aksi durumlar, konsolosluk vize görevlileri nazarında kuşku uyandıracağı için başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına etki edebilir.

Cezayir Konsolosluğuna vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı ve seyahatinizin detaylarını anlatan bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Konsolosluğa hitaben yazacağınız dilekçenizde, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini ile Cezayir’e gidiş maksadınızı, kısa ve net ifadeler ile izah etmeniz gerekmektedir.

Sizlere yardımcı olabilmek amacıyla hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Service merkezimizin web sayfasından, yapacağınız Cezayir vize başvurularınız için faydalanabilirsiniz. Cezayir vize prosedürleri hakkında derlenmiş bilgiler ile Cezayir dilekçe örnekleri, internet sayfamızda sizlerin bilgisine sunulmuştur.

Cezayir Vizesi için Dilekçe Örneği     

Yapacağınız vize başvurunuza göre hazırlamanız gereken Cezayir dilekçe örnekleri, içerikleri açısından kısmen farklılık göstermekle birlikte, format olarak aynıdır. Cezayir vize işlemlerinde kullanılan tüm dilekçeler Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmaktadır.

Turistik, ticari, kültürel ve aile ziyareti gibi çeşitli amaçlarla Cezayir’e yapacağınız seyahatleriniz için vize talep dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. Cezayir konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçelerinizin içeriği, seyahat amacınıza uygun olarak talep edeceğiniz vize kategorisine göre şekillenmektedir. Dilekçelerinizi el yazısı ile yazabileceğiniz gibi dijital ortamda hazırlayarak bilgisayar çıktısı şeklinde de alabilirsiniz. Cezayir vize başvurularında bölge kısıtlaması olmadığı için hazırlamış olduğunuz vize talep dilekçenizi, diğer başvuru evrakları ile beraber size en yakın olan Euroasia Cezayir çalışma ofislerimize iletebilirsiniz.

Konsolosluk nezdinde yapacağınız vize başvurunuzun amacı doğrultusunda içerikleri değişebilen dilekçe örneklerini web sayfamızda bulabilirsiniz. Sizler için pdf formatında hazırlamış olduğumuz dilekçe örneklerini kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Dilekçe üzerindeki boş bırakılan alanlara şahsi kimlik bilgilerinizi, seyahatinizin amacını ve gidiş-dönüş tarihlerini yazarak bilgisayar çıktısı şeklinde alabilirsiniz.

-Turistik vize talep dilekçesi için tıklayınız.

-Ticari vize talep dilekçesi için tıklayınız.

-EAGVS vize takip formu için tıklayınız.

 

Turistik, kültürel ve aile ziyareti gibi vize başvuruları için hazırlanan dilekçelerin, vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanması zorunludur. Ticari vize başvurularında şirketin antetli kağıdı kullanılmalı ve şirkette imza yetkisi olan kişi tarafından imzalandıktan sonra mutlaka şirket kaşesi vurulmalıdır.

Web sayfamızda bulunan formlar arasında EAGVS vize takip formu da bulunmaktadır. Cezayir seyahatleriniz için Euroasia çalışma ofisleri üzerinden yapacağınız tüm vize başvurularınızı, EAGVS vize takip formu ile edebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Dilekçesi     

Turistik veya Aile ziyaret vizesi için hazırlamış olduğunuz dilekçenizde şahsınıza ait kimlik bilgilerinizi ve seyahat tarihlerinizi net olarak belirtmelisiniz. Konsolosluğa yazacağınız vize talep dilekçenizde Cezayir seyahatinizin amacınızı belirterek, seyahat masraflarınızı kendinizin karşılayacağını ve seyahatinizin sonunda Cezayir’den ayrılacağınızı ifade etmeyi unutmamalısınız.

Aile ziyaret vizesi almak için dilekçe yazan kişiler seyahat masraflarını Cezayir’deki yakınları veya arkadaşları karşılayacaksa eğer, bu hususu dilekçelerinde belirtmelerinde fayda vardır.

Cezayir’de bulunan akrabanız veya arkadaşınızın daveti üzerine Cezayir’e seyahat ediyorsanız eğer, adınıza hazırlanmış davet mektubunun vize talep dilekçesi ile birlikte konsolosluğa sunulması gerektiğini sizlere hatırlatırız. Davet mektubu, Cezayir resmi mevzuatına uygun olarak hazırlanmalı ve sizi davet eden kişinin ikamet ettiği şehrin resmi makamları tarafından onaylanmış olmalıdır.

Ticari vize almak için yapılan başvurularda Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazacağınız vize talep dilekçenizi, mümkünse sahibi veya çalışanı olduğunuz şirketinizin antetli kâğıdı ile yazmaya gayret edin. Şirketinize ait antetli kağıdı kullanarak Konsolosluk nezdinde şirketiniz ile aranızdaki bağlantınızı teyit etmiş olursunuz. Ticari vize talep dilekçenizi düz dosya kâğıdı kullanarak hazırlayacaksanız eğer,  Cezayir’deki ticari faaliyetleri için sizi gönderen şirketinizin kaşesi ile dilekçenizi mutlaka kaşelemelisiniz.

Ticari vize talep dilekçenizde, şirketinizdeki pozisyonunuz (işveren veya çalışan) ile seyahat süresince kullanılacak ulaşım ve konaklama masraflarının sizi gönderen şirket tarafından karşılanacağının vurgulanması gereklidir. Cezayir’de ticari faaliyette bulunan ve sizi çeşitli ticari icraatlar (iş toplantısı, bayi toplantıları gibi) için Cezayir’e davet eden şirketin açık ismi ve adresi vize talep dilekçesinde mutlaka belirtilmelidir.