Ankara Cezayir Büyükelçiliği

cezayir büyükelçiliği

 

Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Ankara ve çevre illeri başta olmak üzere Türkiye’nin tüm bölgelerinden yapılan vize başvurularını kabul ederek değerlendirmeye almaktadır.  Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu kişiler, hazırlamış oldukları vize başvuru evraklarını Büyükelçiliğin vize işlemlerinden sorumlu konsolosluk birimine ulaştırılmasını sağlayarak, Cezayir vize işlemlerini başlatabilirler.  Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport mensubu kişiler Cezayir ve Türkiye hükümet yetkilileri arasında sağlanan anlaşma gereği vize muafiyeti kapsamına alındıkları için Cezayir’e vizesiz gidebilmektedirler.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği, ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin yapmış oldukları Cezayir vize başvurularını kabul ederek, değerlendirmeye alma ve sonuca ulaştırma konusunda tam yetki sahibi olup, İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu ile müşterek görev yapmaktadır.

Cezayir Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri;

Adres

Şehit Ersan Cad. No: 42, PK 06680 Çankaya, ANKARA

Telefon

0(312) 468 77 19 - 428 80 37

Fax

0 (312) 468 75 93

Büyükelçilik e-posta:   cezayirbe@algerianembassy.com.tr

Konsolosluk Hizmetleri e-posta:   svconsulaire@algerianembassy.com.tr

Vize Hizmetleri e-posta:   visas@algerianembassy.com.tr

İdari ve Mali İşler Birimi e-posta:   administration@algerianembassy.com.tr

Cezayir vize başvuruları ile evrak tasdik işlemleri için Cezayir Ankara Büyükelçiliği telefonları üzerinden konsolosluğa ulaşabilir işlemleriniz için bilgi alabilirsiniz.

 

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk servisi;

Pazartesi-Perşembe sabah saat 09.00 – 12.00 ile öğleden sonra 13.00- 17.00 çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir.

 Konsolosluk Cuma günü 09.00-12.00 ve 13.00-16.00 saatleri arasında yapılan başvuruları işleme almakta ve cevap vermektedir.

Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk servisi kendisine yapılan vize başvurularını kabul etme ve vizesi onaylanmış pasaportları teslim etme işlemlerini; 

Pazartesiden Cumaya 10.00 ile 12.00 mesai saatleri arasında yürütmektedir.

Red edilen vize başvuruların iptal işlemlerini Pazartesi-Cuma 16.00 ile 17.00 çalışma saatleri arasında yapmaktadır.

Herhangi bir işlem yapmak için Cezayir Ankara Büyükelçiliğine giderken sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

 

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk İşlemleri

Türkiye’de ikamet eden Cezayir vatandaşları temel vatandaşlık haklarından faydalanabilmeleri için Cezayir Büyükelçiliğinde konsolosluk kayıtlarının yapılmış olması gerekir.  Türkiye’de yaşayan Cezayir vatandaşının medeni halini, yaşadığı yerin ikamet kaydını ve sahip olduğu mesleki bilgileri ihtiva eden konsolosluk kayıtları Cezayir Ankara Büyükelçiliğinde düzenli olarak takip edilmektedir. Bu kayıtlar temel alınarak Türkiye’de geçici süre ikamet eden Cezayir vatandaşlarının ulusal kimliklerinin düzenlenmesi, Cezayir seçimlerine katılabilmesi için seçmen kâğıtlarının oluşturulması, normal ya da biometrik pasaportlarının çıkarılması mümkün olabilmektedir. Türkiye’de doğan Cezayir vatandaşlarına doğum belgesinin ve ikamet belgelerinin verilmesi yine konsolosluk kayıtları esas alınarak yapılabilmektedir.

 

Cezayir Ankara Büyükelçiliği Evrak Tasdik İşlemleri

Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Cezayir’de iş yapan Türkiye merkezli şirketlerin evraklarını tasdik ederek, Cezayir mevzuatına uygun hale gelmesine ve Cezayir resmi makamları nezdinde geçerli olmasına onay vermektedir. Bu kapsamda ticari işlemlerde kullandığınız faturalarınızı, gümrük beyanname evraklarınızı, şirketinizin ticari sicil kayıtlarını, muhasebe kayıtlarınızı, invoice ve diğer şirket evraklarınızı apostille işlemi yaptırarak, Cezayir Ankara Büyükelçiliği nezdinde tasdik ettirebilirsiniz.

 Evraklarınızı tasdik ettirebilmek için şahsen gelmenize gerek yoktur. Yetkili vize aracı kurumları ile seyahat acentelerine şirket evraklarınızı göndererek tasdik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru İşlemleri

Cezayir vize işlemleri Ankara’da Cezayir Büyükelçiliğinin, İstanbul’da ise Cezayir Başkonsolosluğunun kontrolünde yapılmaktadır. Ankara ve çevresindeki illerde ikamet eden kişiler, başvuracakları Cezayir vizesine uygun olarak hazırlamış oldukları vize başvuru evraklarını, Ankara büyükelçiliği Konsolosluk vize servisine ulaştırılmasını sağlayarak vize işlemlerini başlatabilirler. Ankara Büyükelçiliği, yetkili acenteler ve vize aracı kurumları üzerinden Cezayir vize başvurularını yapabilmeye imkan tanıdığı için kendinizin konsoloslukta hazır bulunmanızı gerektirecek bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Cezayir vize başvuru işlemlerinin en temel evraklarından olan Cezayir Vize Başvuru Formunun dikkatli doldurulması gerekir. Türkçe yazım dili ile hazırlanabilen form üzerinde başvuru sahibinin açık kimlik bilgileri, seyahat bilgileri, talep edilen vize türü ve süresi ile mesleki bilgilerinin kayıt edilmesi gereken alanlar mevcuttur. Sizden istenen bilgileri ilgili alanlara titizlikle kaydederken bilgilerinizin güncel olmasına gayret etmelisiniz. Web sayfamızda bulunan Cezayir Vize başvuru formunu kendi bilgisayarınıza indirerek inceleyebilirsiniz.

Cezayir Vize başvuru formu ile beraber diğer başvuru evraklarınızı değerlendirilmesi için Cezayir Ankara büyükelçiliği ne iletebilirsiniz. Büyükelçiliğin Konsolosluk vize servisine yapılan Cezayir vize başvuruları yaklaşık 4-10 günlük bir sürede sonuçlanabilmektedir. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna ve başvurunun durumuna göre değişebilmektedir.

 

Cezayir Ankara Büyükelçilik Görevlileri

Büyükelçi/ Ambassador: Lahssan BOUFARES  

Savunma Ataşesi : Col Mohamed HADJAOUI: 

Bakan Tam yetkili: M.Yacine HADJI

Belediye Meclis Üyesi: Fares MOUDJIR

Konsolosluk İşlerden Sorumludur 2. Sekreter:  Atef MERMOUL

2. Sekreter:  GHEZLI SLIMANE  

Kültürel ve Ekonomik İşlerden sorumlu Ateşe:  Mourad HERAKI

İdari ve mali işlerden sorumlu Ataşe: Abdellah ARROUDJ

 

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu  Tatil Günleri 2017

01.01.2018        Yılbaşı Tatili

01.05.2018        İşçi Bayramı

15-17.06.2018   Ramazan Bayramı

05.07.2018        Bağımsızlık Günü 5 Temmuz 1962

21-24.08.2018  Kurban Bayramı

12.09.2018       Hicri Yılbaşı

01.11.2018       Devrimin Yıldönümü – 01 Kasım 1954 

 

Cezayir Büyükelçiliğine Nasıl Gidilir?