Antalya +90 (242) 255 01 20

 

 

cezayir vizesi

 

 

 

 

 

 

Cezayir Vize Merkezi / ANTALYA

 

Açık Adres:         
Telefon:     +90 (242) 255 01 20                
E-Posta:    antalya@eagvs.com      

 

 

Değerli ziyaretçimiz,

İhtiyacınız olan Cezayir vizesi için Euroasia Global Visa Services’in Antalya çalışma ofisine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz öncesi Euroasia Antalya ofisimizi randevuya ihtiyaç duymadan ziyaret edebilir veya web sayfamızda bulunan iletişim telefonlarımızdan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz antalya@eagvs.com mail adresi üzerinden Cezayir vize işlemleri için ihtiyaç duyulan başvuru evrakları hakkında bilgilendirme e-maili isteyebilirsiniz.

 

Bilgi E-Mailinde Bulunan Evrakları Hazırlayınız.

Cezayir vize başvuru işlemlerinizin yapılabilmesi için Euroasia Antalya ofis yetkililerimizin sizlere bildirmiş olduğu başvuru evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Yapacağınız vize başvurunuzun türüne göre farklılaşabilecek evraklarınızın içeriği ile ilgili yetkililerimize her zaman danışabilirsiniz. Konsolosluğa hitaben yazacağınız vize talep dilekçesi ile tüm kategorilerdeki Cezayir vize başvuruları için mutlaka olması gereken davet mektubu, vize mevzuatındaki normlara uygun olarak hazırlanması gerekir.

Vize başvuru işlemlerinde kullanacağınız pasaportunuzun mümkünse 10 yıldan fazla eski olmamasına ve başvuru tarihinizden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Evraklarınızı Kargo İle Gönderebilirsiniz

Cezayir vize başvurusu yapabilmek için kişilerin yetkili vize başvuru merkezlerinde şahsen bulunmalarını gerektirecek bir zorunluluk yoktur. Çünkü Ankara ve İstanbul’da bulunan Cezayir Konsoloslukları, yetkili vize aracı kurumları ile yetkili acenteler aracılığıyla yapılan başvuruları kabul etmektedir. Bundan dolayı Antalya’nın merkeze bağlı Kaş, Kemer, Kepez, Finike, Akseki, Korkuteli,  Aksu, Serik, Alanya, Gazipaşa, Demre(Kale), Elmalı ve Manavgat ilçelerinde ikamet eden kişiler, Antalya şehir merkezinde hizmet veren çalışma ofisimizi ziyaret ederek, başvuru evraklarını elden teslim edecekleri gibi ikamet ettikleri yerlerden kargo ya da kurye ile gönderebilirler.

 

Vize Başvurunuzu Gerçekleştiriyoruz

Antalya çalışma ofisimize gelen evraklarınız süratle kontrol edilerek vize başvuru dosyanız oluşturulacak, eksik veya hatalı evrak bulunması durumunda sizlere bilgilendirme yapılacaktır.

Tüm Akdeniz bölgesine hitabeden Euroasia GVS Antalya ofisimize Burdur, Isparta, Muğla, Denizli ve Mersin illeri ile bu şehirlere bağlı ilçelerde ikamet eden kişilerde Cezayir vize başvuru evraklarını gönderebilirler.

Çalışma ofisimize göndermiş olduğunuz evraklarınızdaki bilgiler dikkate alınarak hazırlanan Cezayir vize başvuru formu ile vize talep dilekçesi diğer başvuru evraklarınızla birlikte bir dosya halinde Cezayir Ankara Büyükelçiliğine ulaştırılarak, vize başvuru işlemleriniz başlatılmış olacaktır. Konsolosluk, başvuru dosyası halinde sunmuş olduğunuz belgeleri, talep edilen vize türüne uygunluğu açısından değerlendirerek, muayyen bir zamanda başvurunuzu sonuçlandıracaktır.

 

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Cezayir vize işlemleri talep edilen vize türüne ve başvuru sahibinin durumuna göre değişmekle birlikte, ortalama 4 ila 10 günlük bir zaman içinde sonuçlanabilmektedir. Bu süre birazda konsolosluğun iş yoğunluğuna bağlı olarak da şekillenmektedir. Başvuru evrakları arasında eksik ve hatalı belgelerin bulunması konsolosluğun ek evrak talebinde bulunmasına yol açabileceği gibi sonuçlanma süresini uzatabilir yâda başvurunun red edilmesine neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı vize başvuru hazırlıklarının yapılmasında profesyonel bir yaklaşımın olması son derece önemlidir.

 

Pasaport Teslimi

Euroasia GVS Antalya Ofisi üzerinden yapmış olduğunuz vize başvurularınız Cezayir Konsolosluğu tarafından sonuçlandırıldığı zaman sizlere hemen bilgi verilecektir. Yakın veya uzak çevreden başvuru yapan kişiler bizzat gelerek vizesi onaylanmış pasaportlarını alabilecekleri gibi ofis merkezimize bildirmiş oldukları ikamet adreslerine kargo yapılmasını da isteyebilirler.