Bursa +90 (232) 335 04 20

 

 

cezayir vizesi

 

 

 

 

 

 

Cezayir Vize Merkezi / BURSA

 

Açık Adres:
Telefon:                +90 (232) 335 04 20
E-Posta:                 bursa@eagvs.com

 

Cezayir’e ister turistik gezi yapmak, arkadaşınızı veya yakınlarınızı ziyaret etmek, isterse ticari faaliyetlerde bulunmak gibi sebebi ne olursa olsun yapacağınız seyahatlerinizde, Bursa Euroasia GVS olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve vize işlemlerinizi kolaylaştırmak temel misyonumuzdur. Farklı amaçlar adına yapacağınız seyahatlerinizde ihtiyacınız olan Cezayir vizelerinize yeni çekilmiş 2 adet fotoğraf ve geçerli bir pasaport ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Bursa’nın Yıldırım, Nilüfer ve Osmangazi ile Karacabey, İnegöl, İznik, Orhangazi, Yenişehir, Gürsu, Orhaneli, Keles, Gemlik, Kestel, Mustafa Kemal Paşa ve Mudanya gibi çevre ilçelerinde ikamet eden kişiler, Euroasia Bursa çalışma ofisimizi bizzat ziyaret ederek veya +90 (232) 335 04 20 numaralı telefon ile çağrı merkezimize ulaşarak, Cezayir vize başvuru prosedürleri hakkında bilgi alabilirler.

Cezayir vize işlemleri adına sizleri bilgilendirmek amacıyla web sayfamızda derlemiş olduğumuz bilgileri inceleyerek, başvurunuz öncesi ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili aklınıza takılan soruları bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Bursa Euroasia çalışma ofisimize iletebilirsiniz.

Cezayir’e Vize Gerekiyor mu?

Türkiye ve Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti hükümetlerinin karşılıklı mutabık kaldığı protokol gereği olarak diplomatik, yeşil ve hususi pasaport sahipleri, kısa süreli seyahatlerinde vize muafiyeti kapsamına alınmışlardır. Bu kişiler yanlarında Uluslararası geçerliliği bulunan kimlik kartları ve pasaportları bulunmak şartıyla 90 günü aşmayan Cezayir seyahatlerine vizesiz çıkabilirler.

Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri için böyle bir muafiyet söz konusu değildir. Bundan dolayı, amacı ve süresi fark etmeksizin Cezayir’e seyahat edecek olan bu kişilerin, gerekli vize prosedürünü tamamlayarak Cezayir Konsolosluğundan vize almaları gerekir.

 

Cezayir’e Vize İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Cezayir vizesi almak sizlerden istenilenler sadece 2 adet biometrik fotoğraf, davet mektubu ve en az 6 aylık geçerlilik süresi bulunan bir pasaporttan ibarettir. Pasaportunuzun sayfalarında eksiklik, yırtılma ve deformasyon izleri bulunmamasına dikkat etmelisiniz.

Davet mektubu, Cezayir vize işlemleri için bulunması zorunlu olan evraklar arasındadır. Cezayir’deki muhataplarınız tarafından hazırlanarak, başvurunuz öncesinde size ulaştırılması gerekir. Başvuru işlemlerinde kullanacağınız fotoğrafınızın arka fonu beyaz, yüz ifadesi net ve ölçüleri 30x35mm ebadında olmalıdır.

Cezayir vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi gibi diğer başvuru evraklarınızı çalışma ofisimizdeki yetkililer, sizlerin beyanları doğrultusunda hazırlayacaklardır.

 

Başvuru İçin Kendim Gitmem Gerekir mi?

Cezayir vize başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için vize başvuru merkezlerine şahsen gelmenize gerek yoktur. İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu yetkili vize aracı kurumları ile acenteler üzerinden yapılan vize başvurularını kabul ederek işleme koymaktadır. İkamet ettiğiniz şehirlerden yolculuk meşakkatine uğramadan, hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarınızı kargo ile doğrudan Bursa Euroasia çalışma ofisimize gönderebilirsiniz. Evraklarınız bizlere ulaşır ulaşmaz hemen kontrolleri yapılarak başvuru dosyası şeklinde düzenlenecek ve sizin adınıza konsolosluğa iletilecektir.