İstanbul Vize İşlemleri

 

cezayir vizesi

 

 

 

 

 

 

Cezayir Vize Merkezi / İSTANBUL - Ulus

Açık Adres:     Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sitesi 6.Blok Daire:4 Ulus- Beşiktaş/ İSTANBUL 
Telefon:           +90 (212) 963 50 19
E-Posta:          help@eagvs.com , ask@eagvs.com

 

Euroasia İstanbul çalışma ofisimize hoş geldiniz.

Euroasia ofis merkezi olarak İstanbul ve çevre illerinden yapılabilecek vize başvuruları için sizlere hizmet vermeye hazırız. İhtiyacınız olan Cezayir turistik vize, Cezayir ticari vize, Cezayir çalışma ve Cezayir ziyaret vizeleri için Konsolosluğa gitmeden vize başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Cezayir seyahatiniz ile ilgili detayları bizimle paylaşmanız halinde vize başvuru sürecini birlikte planlayabiliriz.

İstanbul’un Adalar, Ataşehir, Bahçelievler, Bakırköy, Beşiktaş, Şişli Beylikdüzü, Silivri, Küçükçekmece, Kadıköy, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Şile ve Sarıyer gibi merkeze bağlı ilçelerinde ikamet eden kişiler, Beşiktaş ilçe merkezimizdeki çalışma ofisimizi ziyaret ederek başvuru evraklarını elden teslim edebilirler.

Vize başvuru öncesinde, Cezayir’e yapacağınız seyahatinizin amacı ile uyumlu olacak şekilde davet mektubu yerine geçecek bir belgenizin elinizde olması lazımdır. Davet mektubu Cezayir vize başvuru işlemlerinde öncelikle aranan, en temel evraklar arasında bulunmaktadır. Tüm kategorilerdeki Cezayir vizeleri için istenen davet mektubunun, Cezayir’deki muhataplarınız tarafından hazırlanması ve Cezayir Belediye Meclisi onayından geçtikten sonra size ulaştırılması gerekir. Davet mektubu kargo veya posta ile gönderileceği gibi e-mail vasıtasıyla online olarak da gönderilebilir.

Turistik seyahatler için düzenlenen, üzerinde kimlik bilgilerinizin bulunduğu otel rezervasyon belgeleri, Cezayir Belediyesinin onayından geçtikten sonra davet mektubu yerine kullanılabilmektedir. Ancak bu rezervasyon sürenin 3 ayı aşmaması gerekir.

Aile/Arkadaş ziyaret vizesi için gereken davet mektubunu, Cezayir’e sizi davet edenlerin hazırlayarak belediye onayından geçirmeleri zorunludur. Cezayir seyahatinize eşiniz ya da çocuklarınız da katılacaksa eğer, isimleri davet mektubuna mutlaka yazılmalıdır.

Aynı yöntem ticari vize başvuruları içinde söz konusudur. Davet mektubu, Cezayir’deki ticari muhataplarınız tarafından hazırlanmalı ve resmi onaydan geçmelidir. Seyahatinizin finansmanı davet eden kişi ya da kurumlar tarafından karşılanacaksa şayet, bu durumun hazırlanan davet mektubunda ifade edilmesi gerekir.

Şahsen Gelmem Gerekiyor Mu?

Cezayir’in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğuna yetkili acenteler ve aracı kurumlar üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Bu nedenle başvuru merkezlerine şahsen gelmeden, sadece başvuru evraklarınızı göndererek, konsolosluk nezdinde vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Cezayir Vize işlemlerini yürütebilmek için personel organizasyonunu ve teknik altyapısını oluşturan Euroasia İstanbul çalışma ofisi, sizin adınıza vize işlemlerinizi yürütecektir.

İzmit, Adapazarı, Düzce, Sakarya, Karabük, Tekirdağ ve Çanakkale gibi İstanbul’un çevresindeki şehirlerde ikamet eden kişiler, İstanbul ofis merkezimizin +90 (212) 963 50 19 numaralı telefonu üzerinden iletişim kurarak, başvuru işlemleri hakkında bilgi alabilirler. Ofis merkezimizin help@eagvs.com e-posta adresi üzerinden güncel vize başvuru evraklarını liste halinde isteyebilirler.

 

Cezayir Vize Başvuruları İçin Randevu Almak Zorunlu Mu?

Cezayir vize başvuruları için randevu almanız zorunlu değildir. Euroasia ofis çalışanlarımız başvurunuz için gereken vize prosedürlerinin gereklerini sizlerin adına tamamlayacaklardır. Cezayir vize başvurularında bölge sınırlaması bulunmadığı için ikamet ettiğiniz yer Türkiye’nin neresi olursa olsun, işlemlerinizi İstanbul ofisimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sizin yapmanız gereken tek şey, eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlamış olduğunuz başvuru evraklarınızı, çalışma ofisimize kargo veya kurye ile göndermek olacaktır.

Davet mektubu, pasaport, kimlik kartı fotokopisi, vize talep dilekçesi, fotoğraf ve banka hesap özeti Cezayir vize başvuruları için hazırlamanız gereken standart başvuru evrakları arasındadır. Bunlara ek olarak yapacağınız vize başvurusunun niteliğine (turistik, ticari, ziyaret vb.) ve mesleki/sosyal konumunuza göre (işveren, çalışan, emekli, öğrenci vb.) değişebilen evraklarda bulunmaktadır.

Cezayir vize işlemlerinizi İstanbul Euroasia çalışma ofisi ile birlikte planlamanız halinde, Cezayir vize başvuru formunuz doldurulacak ve seyahat sağlık sigorta poliçeniz düzenlenecektir.

Ayrıca, İstanbul çalışma ofisimiz üzerinden yapacağınız başvurularınız için hazırlamanız gereken evraklar Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep ve Antalya’dan yapacağınız başvuru evraklarına göre az da olsa farklılık gösterebilmektedir. Örneğin sizlerden 3 aylık yerine 6 aylık banka hesap bilgileri istenebilir. Şirketinizin oda sicil kaydı, konsolosluğa hitaben yazdığınız dilekçelerinizin içeriği, kullanılan dil ve formatı, ikametgâh belgeniz ve emniyet makamlarından alacağınız pasaport protokol belgesi farklı olabilir. Güncel bilgiler üzerinden vize başvuru hazırlığı yapabilmek için iletişim telefonları üzerinden çağrı merkezimizi arayarak bu bilgileri teyit etmenizde fayda vardır.