İzmir +90 (232) 335 04 19

 

 

cezayir vizesi

 

 

 

 

 

 

Cezayir Vize Merkezi / İZMİR

Açık Adres:             Akdeniz Mah. Cumhuriyet Blv. No:109 Kat:3 D:303 Pasaport Konak/İZMİR
Telefon:                   +90 (232) 335 04 19
E-Posta:                  izmir@eagvs.com

 

İzmir ve çevre illerinde ikamet ediyorsanız eğer Cezayir vize başvurularınız için Euroasia Global Visa Services’in İzmir ofisinden destek alabilirsiniz.

İzmir’in merkez ilçelerinden Karşıyaka, Balçova, Narlıdere, Buca, Güzelbahçe, Çiğli, Bergama, Seferihisar, Ödemiş, Foça, Çeşme, Aliağa, Menemen, Dikili, Urla, Bornova, Kiraz, Tire, Kınık, Konak, Menderes, Selçuk, Kemalpaşa, Torbalı ve Gaziemir’de ikamet edenler, İzmir şehir merkezimizde hizmet veren Euroasia çalışma ofisimizi ziyaret ederek başvuru evraklarını elden teslim edebilirler.

Ziyaret esnasında yetkililerimiz vize başvuru işlemleri, ödemeniz gereken vize ücretiniz ve başvurunuzun ön görülen sonuçlanma süresi hakkında sizleri ayrıntılı bir şekilde bilgilendireceklerdir.

Cezayir vize işlemleri için olmazsa olmazlarından biri, davet mektubunun hazırlanmasıdır. Yapacağınız vize başvurusu öncesinde, Cezayir’deki irtibat halinde olduğunuz kişiler ya da kurumlar tarafından hazırlanarak sizlere ulaştırılması gerekmektedir. Cezayir resmi mevzuatına uygun olacak şekilde Belediye Meclisi onayından geçmesi gereken davet mektubu, başvuru sahibi olarak sizin kimlik bilgilerinizi, Cezayir’e gidiş nedeninizi, seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağı ile gidiş-dönüş tarihlerinizi mutlaka içermelidir.

Genel çerçevesi aynı olmakla birlikte talep edilen vize türüne göre içeriği farklılaşabilen davet mektubunun içeriğinin hazırlanması, yazım dili ve resmi prosedüre uygunluğu konusunda çalışma ofislerimizdeki yetkililerimizle temas kurabilirsiniz.

Cezayir vize işlemleri ile ilgili taleplerinizi  +90 (232) 335 04 19 numaralı telefon üzerinden iletebileceğiniz gibi izmir@eagvs.com e-posta adresi vasıtasıyla online olarak da iletebilirsiniz.    

Cezayir vizesi nasıl alınır

İzmir’in çevre illeri olan Aydın, Uşak, Manisa, Afyon, Denizli ve  Muğla’nın şehir merkezleri ile bağlı bulunan ilçelerinden yapılabilecek vize başvuru işlemlerinde yetki sahibi olan Ankara Cezayir Büyükelçiliği, yetkili aracı kurumlar ve acenteler ile yapılan başvuruları kabul etmektedir. Bu nedenle Cezayir vize başvurusu yapabilmek için kendinizin şahsen gelmesine gerek yoktur. İhtiyacınız olan vizeye ulaşabilmek için;

  • İzmir çalışma ofisimize iletişim telefonlarından veya e-posta adresimiz üzerinden ulaşarak Cezayir seyahat amacınızı ve detaylarını bizimle paylaşın. Yetkililerimizden hazırlamanız gereken vize başvuru evraklarının listesini ve ödemeniz gereken vize ücretinize dair bilgiyi talep edin.
  • Yetkililerimiz tarafından sizlere önerilen şekliyle hazırlamış olduğunuz evraklarınızı, kurye veya kargo ile İzmir çalışma ofisimize ulaştırın. Cezayir vize işlemleri için zorunlu evrak olan davet mektubunu help@eagvs.com e-posta adresimize öncelikle gönderirseniz, ofis çalışanlarımız belgenin konsolosluğun belirlediği formata uygunluğunu değerlendirerek size zaman kazandırabilirler.
  • Ofis merkezimize gelen evraklarınız süratle kontrol edilerek, Cezayir vize başvuru dosyanız oluşturulacak ve vize işlemlerinizin başlatılabilmesi için çalışanlarımız tarafından Cezayir Ankara Büyükelçiliği nezdinde girişimde bulunulacaktır.
  • Vize başvurunuzun sonuçlanması durumunda, vizesi onaylanmış pasaportunuz İzmir çalışma ofisimize bildirmiş olduğunuz ikamet adresinize gönderilecektir.

 

Cezayir vizesi kaç günde çıkıyor

Başvuru evrakları vize prosedürüne uygun olarak hazırlanmış, eksik evrakı bulunmayan Cezayir vize başvurularının sonuçlanması, yaklaşık 4-10 günlük bir zaman süresi içerisinde olmaktadır. Bu öngörülen bir süre olduğu için konsolosluğun yoğun olması, başvurunuzun konsolosluğun kapalı olduğu ulusal resmi tatiller öncesine denk gelmesi, evraklarınızın yetersiz veya eksik olması gibi durumlarda bu süreler değişebilmektedir.

Genel olarak Cezayir vizeleri için konsolosluğa 3 ay öncesinden başvuru yapabilme imkânı bulunmaktadır. Ön görülemeyen aksaklıkların seyahat planlarınızı sıkıntıya sokmaması için bu imkândan faydalanmakta fayda vardır.

Euroasia Global Visa Service olarak sizlere önerimiz vize başvurularınızı mümkün olan en erken tarihte( en az 1 ay önceden) yapmaya gayret etmenizdir.