Gaziantep +90 (342) 255 50 58

 

 

cezayir vizesi

 

 

 

 

 

 

Cezayir Vize Merkezi / GAZİANTEP

 

Açık Adres:          Kavaklık Mah. Fevzi Çakmak Bulvarı 5/8 Şahinbey / GAZİANTEP (Gaziantep Lisesi - SankoPark arası) Eray Tur
Telefon:                  +90 (342) 255 50 58
E-Posta:                  gaziantep@eagvs.com

 

Cezayir vize başvurusunda bulunabilmek için Oğuzeli, Karkamış, İslahiye, Yavuzeli, Nizip, Nurdağı, Şehitkamil, Şahinbey ve Araban gibi Gaziantep’in merkez ilçelerinde ikamet edenler, Euroasia Gaziantep çalışma ofisinden hizmet alabilirler. Vize işlemleriniz hakkında bilgi edinmek veya başvuru evraklarınızı teslim edebilmek için Gaziantep çalışma ofisimizden randevu almanıza gerek yoktur.

Vize başvuru işlemleriniz öncesinde seyahat amacınızın netleşmiş olması gerekir. Çünkü talep edeceğiniz vize türünüzün belirlenmesi ve ona yönelik hazırlanması gereken evraklar, birbirleriyle koordinelidir. Gaziantep çalışma ofisimizin +90 (342) 255 50 58 numaralı iletişim telefonu üzerinden çağrı merkezimize ulaşarak veya gaziantep@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığıyla online olarak, vize başvuru işlemleriniz için yardım alabilirsiniz. Ofis merkezimizdeki çalışanlarımızdan, güncel Cezayir vize başvuru evraklarının listesini online olarak e-mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Cezayir Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Cezayir vize işlemleri için hazırlamanız gereken evraklar, standart vize başvuru evrakları ile mesleksel evraklar olmak üzere iki başlıkta değerlendirilmektedir.

Pasaport, fotoğraf, vize talep dilekçesi, davet mektubu, vize başvuru formu ve banka hesap bilgilerini gösteren belgeler standart başvuru evrakları arasında sayılırken, İşveren veya çalışan olmanız durumunda hazırlamanız gereken şirket faaliyet belgesi, şirket oda sicil kaydı, şirket imza sirküleri ile şirket vergi levhası gibi belgeler mesleksel evraklar olarak nitelendirilmektedir.

Başvuru sahibi olarak sizler Cezayir vize işlemlerinin temel evraklarından olan davet mektubunu temin edip, yeni çekilmiş 2 adet fotoğrafınız ile geçerlilik süresi yeterli bir pasaportunuzu bizlere ulaştırmanız halinde diğer evraklarınızın hazırlanması hususunda çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Sizlerin beyan edeceği bilgiler ışığında vize talep dilekçeniz yazılarak, Cezayir vize başvuru formunuz doldurulacak ve devamında tüm belgeler birleştirilerek vize başvuru dosyası haline getirilecektir.

Sizin talebinize bağlı olarak ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınız yapılarak, üretilen belgeler başvuru dosyanıza eklenecektir.

 

Cezayir Vize ücreti

Cezayir vize ücretleri, konsolosluğa ödenmesi gereken konsolosluk vize harcı ile başvuru için evrak hazırlığı yaparken Cezayir vize başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesinin hazırlanması, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması ile seyahat sağlık sigorta poliçesinin düzenlenmesi gibi koordinasyon işlemleri için ödenen ücretlerden oluşmaktadır. Koordinasyon ücretleri genel olarak aynı olmakla birlikte, konsolosluk vize harcı talep edilen vizenin süresi ile tek ve çok girişli olmasına göre değişebilmektedir.

Euroasia Gaziantep Ofisi Adana, Urfa, Hatay, Maraş, Mersin, Adıyaman, Erzurum, Ağrı, Muş, Van, Diyarbakır ve Mardin gibi Doğu ve Güneydoğu bölgelerine hizmet vermektedir. Bu bölgelerden yapacağınız şahsi başvurularınız için ödemeniz gereken Cezayir vize ücreti ne kadar olduğunu, çalışma ofisimizdeki yetkililerimizden öğrenebilirsiniz.

 

Cezayir Konsolosluğu

Gaziantep Euroasia GVS çalışma ofisinden destek alarak, Cezayir Ankara Büyükelçiliği nezdinde vize işlemlerinizi yaptırabileceğiniz gibi ihtiyacınız olduğu konularda evrak tasdik işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz. Cezayir ve Türkiye arasında kurulmuş olan ticari ilişkiler çerçevesinde, şirketler faaliyetlerini yürütebilmek için zaman zaman karşılıklı evrak paylaşımına ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu kapsamda şirket faaliyet belgelerinizi, faturalar ve gümrük beyannamelerinizi, şirket ticari sicil kayıtlarınızı, muhasebe kayıtlarınızı, invoice ve diğer şirket evraklarınızı çalışma ofisimizin yardımı ile konsoloslukta tasdik ettirerek, Cezayir resmi makamları nezdinde geçerli hale getirebilirsiniz.