Çalışma Vizesi İşlemleri

 

Merhaba. Euroasia Cezayir departmanına hoş geldiniz.

Cezayir’de geçici olarak çalışmak isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye üzerinden başvuru yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları, öncelikle geçici çalışma izni, arkasından çalışma izni ve daha sonrasında Cezayir oturum izninin alınmasıyla ilgili bilgiler içeren sayfamızı inceleyebilirler.

Son yıllarda siyasi ve ekonomik yönü ile sürekli büyüme kaydeden Cezayir’de yapı malzemelerinden inşaat sektörüne, tekstil sektöründen mobilya sektörüne ve gıda sektörüne kadar birçok alanda yetişmiş iş gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle inşaat, tekstil ve gıda alanında üst düzey ve ara kademe yönetici ihtiyacı ile kalifiye işçi ihtiyacı kendini hissettirmektedir.

Cezayir’in son yıllarda sağlamış olduğu siyasi ve ekonomik istikrarı, güvenli ülke olması, yaşam tarzı ve Türk mutfağına yakın olan yemek kültürü, Türkiye’den Cezayir’e çalışmaya gitmek isteyenlerin tercih nedenleri arasında bulunmaktadır.

Cezayir’de herhangi bir işte belirli bir süre çalışabilmeniz için ön şart, Cezayir geçici çalışma vizesi almış olmanız gerektiğidir.  Proje bazlı dönemlik işler için verilen Cezayir geçici çalışma vizesi, taahhüt edilen işin devam etmesi halinde, yenilenerek uzun süreli Cezayir çalışma vizesine dönüştürülmesi gerekir

Cezayir geçici çalışma vizesi alabilmeniz için Cezayir merkezli faaliyette bulunan bir şirketle iş sözleşmesi yapmış olmanız lazımdır. Sizi işe alacak şirket bu iş sözleşmenizi, sizin adınıza düzenlenecek olan ülkeye geri dönüş taahhütnamesi belgesini ve geçici çalışma izni belgesini, Cezayir Çalışma Bakanlığından onaylanmış haliyle hazırlayarak sizlere ulaştırması, geçici çalışma vizesi başvurusu yapabilmeniz için zorunludur.

Cezayir’de çalışmak için Türkiye üzerinden vize başvurusunda bulunacak olan Yabancı ülke vatandaşları, bu belgelere ek olarak Türkiye’de sahip oldukları oturum izni belgelerini de vize başvuru evraklarına dahil etmeleri gerekir.

Şahsen Gelmem Gerekiyor Mu?

Cezayir vize işlemleri için başvuru evraklarınızı kendinizin getirmesini zorunlu kılan bir uygulama bulunmamaktadır. Türkiye’de Cezayir Konsolosluklarının bulunduğu Ankara ve İstanbul dışındaki şehirlerde ikamet ediyor olmanız önemli değildir. Hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarınızı, bulunduğunuz yerden Euroasia çalışma ofislerimize göndererek kolayca vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Cezayir konsolosluklarının yetkili aracı kurumlar ve acenteler üzerinden başvuru kabul etmeleri size bu imkanı vermektedir.

 

Cezayir Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir çalışma vize başvuruları, evrakların konsolosluğun istediği şekliyle hazırlanmış ve tam olması durumunda ortalama 7- 10 günlük çalışma süresi içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bu süre konsolosluğun inisiyatifinde olduğu için dışarıdan herhangi bir müdahale olması mümkün değildir. Konsolosluk yetkilileri bazı durumlarda eksik veya yetersiz evraklardan dolayı ek evrak talebinde bulunabilmekte ve bundan dolayı sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Genel olarak Cezayir vizeleri için konsolosluğa 3 ay öncesinden başvuru yapabilme imkânı bulunmaktadır. Ön görülemeyen aksaklıkların neden olacağı gecikmelerin, seyahat planlarınızı sıkıntıya sokmaması için bu imkândan faydalanmakta fayda vardır. Euroasia Global Visa Service olarak sizlere önerimiz vize başvurularınızı mümkün olan en erken tarihte( en az 1 ay önceden) yapmaya gayret etmenizdir.

Karmaşık vize prosedürlerinin ve evrak yoğunluğunun olduğu Cezayir Geçici Çalışma Vize başvurularınızı Euroasia GVS çalışma ofislerimiz üzerinden yapmanız halinde, mümkün olan en kısa sürede sonuçlanabilmesi için gayret gösterilecektir.

 

Cezayir Vize Başvuruları İçin Randevu Almak Zorunlu Mu?

Cezayir vize başvuruları için randevu almak gibi bir çaba içinde olmanıza gerek yoktur. Sizin sorumluluğunuz sadece vize başvurunuz için gereken şahsi evraklarınızı hazırlamaktır. Cezayir vize başvuru formunuzun doldurulması, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızın yapılması ve devamında konsolosluk nezdinde vize prosedürlerinin takip edilmesi, ofis çalışanlarımızın sorumluluğu altında bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan vize başvurunuz için hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini Antalya, Edirne, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Ankara ve Bursa’da bulunan Euroasia hizmet merkezlerimizdeki çalışanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Hizmet merkezlerimize iletişim telefonlarımızdan ulaşabileceğiniz gibi help@eagvs.com e-posta adresi üzerinden de ulaşarak, Cezayir Geçici Çalışma Vizesi başvuru evraklarının listesini isteyebilirsiniz. Hizmet merkezlerindeki yetkililerimiz, başvurunuza yönelik ödemeniz gereken vize ücretiniz ile muhtemel sonuçlanma süresi hakkında sizlere bilgilendirme yapacaklardır.