Turistik Vize İşlemleri

 

Euroasia Global Visa Service’e hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası, Cezayir’e yapılacak kısa süreli (azami 90 gün) turistik seyahatler için alınması gereken Cezayir turistik vize başvuru işlemleri için hazırlanmıştır.

Başvuru yapacağınız bu vize kategorisi için Cezayir Belediye Meclisinden onaylanmış davetiye belgenizin bulunması gereklidir. Bu davetiye belgesini temin etme konusundaki detaylar hakkında, size rehberlik edecek ofis yetkililerimize danışabilirsiniz. Euroasia olarak size tavsiyemiz vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 30 gün önceden yapmanızdır. Ankara ve İstanbul’da bulunan Cezayir Konsoloslukları 90 gün önceden başvuruları kabul ettiğinden dolayı, dilerseniz siz daha önceden başvuru yapabilirsiniz. Erken başvuru yapmak öngörülemeyen aksaklıkların giderilmesi açısından zaman kazandırdığı için her zaman önerilen bir yöntemdir.

Cezayir turistik vize işlemleri için kendinizin gelmesine gerek yoktur. Talep etmiş olduğunuz vizeniz ile ilgili hazırlamış olduğunuz başvuru evraklarınızı Euroasia çalışma ofislerimize göndermeniz yeterli olacaktır. Cezayir Konsolosluğunun talep etmiş olduğu vize başvuru evraklarının detayları hakkında Ankara, Antalya, Edirne, İzmir, Gaziantep, İstanbul ve Bursa’da bulunan çalışma ofislerimizdeki yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Euroasia çalışma ofislerimizin hepsi aynı hizmeti verdiği için ikamet etmiş olduğunuz yere en yakın olan hizmet merkezimize başvurabilirsiniz. Web sayfamızın üst menüsünde bulunan Bize Ulaşın butonunu tıklayarak merkez ofisimizin telefon, e-posta ve adres ile ilgili irtibat bilgilerine oluşabilirsiniz.

Cezayir vize işlemleri için randevu almanıza gerek bulunmamaktadır. Yetkililerimizin sizlere tarif ettiği şekliyle hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarınızı, Euroasia çalışma ofislerimize elden teslim edebileceğiniz gibi kargo ya da kurye ile gönderme imkânınızda bulunmaktadır. Ofislerimize ulaşan evraklarınızın kontrolleri yapılarak hemen oluşturulacak olan vize başvuru dosyanız, Cezayir Konsolosluğuna iletilecek ve vize işlemleriniz başlatılacaktır. Konsolosluktaki işlemler çalışanlarımız tarafından sizin adınıza takip edilerek, vizesi onaylanmış pasaportunuz ikamet adresinize gönderilecektir.

Cezayir ülke sınırları içerisine girebilmeniz için konsolosluğun onay verdiği Cezayir Turist vizesi ile sadece turistik gezi yapabileceğinizi unutmamalısınız. Alacağınız turist vizesi ile Cezayir’de çalışamaz, iş kuramaz ve herhangi bir ticari faaliyette bulunamazsınız. Vize süreleriniz içerisinde seyahatinizi tamamlayıp Cezayir’i terk etmeniz gerektiğini, aksi durumda cezalı duruma düşeceğinizi bilmelisiniz.

Cezayir Turist Vize Süresi

Konsolosluğuna yapmış olduğunuz Cezayir Turist Vize süresinin belirlenmesi konusunda seyahat tarihleriniz, Cezayir’de konaklama yapacağınız otelin rezervasyon belgelerindeki giriş-çıkış tarihleri ve konsolosluğa yazmış olduğunuz vize talep dilekçenizdeki tarihler belirleyici olmaktadır. Cezayir Konsolosluk görevlileri bütün bu unsurları bir arada değerlendirerek, Cezayir’de turist olarak kalabileceğiniz azami süreyi belirleyecek ve başvurunuzu ona göre onaylayacaktır. Bu nedenle Cezayir turistik geziniz için süre talep ederken vize talep dilekçeniz ile diğer seyahat belgelerinizdeki tarihlere dikkat etmelisiniz.

 

Cezayir Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cezayir vize başvuruları konsoloslukta iş akışının normal olduğu zamanlarda, ortalama 4-10 günlük bir zamanda sonuçlanabilmektedir. Bu süre öngörülen bir süre olduğu için başvuru evraklarının durumuna ve talep edilen vizeye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Başvurunuzun, konsolosluğun kapalı olduğu Türkiye ve Cezayir’in ulusal resmi tatilleri ile dini bayramları öncesine denk gelmesi de süreyi etkileyen nedenler arasındadır.

Genel olarak turistik vize başvuruları diğerlerine nazaran daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Başta Cezayir Vize Başvuru Formu olmak üzere Konsolosluğun istemiş olduğu diğer başvuru evraklarını doğru şekilde ve eksiksiz olarak konsolosluğa iletebilirseniz, mümkün olan en kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.