Ticari Vize İşlemleri

 

Euroasia çalışma ofisimize hoş geldiniz.

Cezayir’e ticari maksatla seyahat etmek isteyen kişilere ön bilgilendirme yapmak ve yardımcı olmak amacıyla hazırlamış olduğumuz web sayfamızda, Cezayir Ticari Vize başvuru işlemleri hakkında nazari bilgiler sizlerin istifadesine sunulmuştur.

Cezayir ticari vize, Cezayir’de katılacağınız iş görüşmesi, bayi toplantıları, ticari nitelikli fuarlar ve seminerler için verilen verilebilen bir vize türüdür. Cezayir’deki ticari muhataplarınız tarafından davet mektubu ile davet edilmeniz halinde verilmektedir. Kısa süreli Cezayir vizeleri kategorisinde bulunan Cezayir ticari vize, size en fazla 90 gün konaklama imkânı vermektedir. Cezayir’deki ticari nitelikli faaliyetiniz daha uzun olacaksa şayet, bu durumun detaylarını çalışma ofisimizdeki yetkililerimizle konuşarak daha uzun süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Cezayir ticari vize işlemleri için davet mektubu, bulunması gereken zorunlu bir belge niteliğindedir. Ticari ilişki içinde olduğunuz Cezayir’deki iş ortaklarınız tarafından hazırlanarak, başvuru öncesinde size ulaştırılması gerekir. Davet mektubunda başvuru sahibi olarak sizin açık kimlik bilgileriniz, Cezayir’e gidiş amacınız, seyahat tarihleriniz ve seyahat masraflarınızın nasıl finanse edileceği mutlaka belirtilmelidir. Eğer bir şirket adına gidiyorsanız, temsil ettiğiniz şirketin açık ismi davet mektubunda ifade edilmelidir. Seminer veya fuarlara gidenler davet mektuplarını faaliyeti düzenleyen organizasyon komitelerinden isteyebilirler.

Türkiye’de bulunan Cezayir Konsoloslukları, yetkili aracı kurumlar ve acenteler üzerinden başvuru yapabilmeye imkân tanıdığı için Cezayir ticari vize işlemlerinizi başlatabilmek için başvuru merkezlerine bizzat gelmeniz şart değildir. Başvuru evraklarınızı ikamet ettiğiniz yerden doğruca çalışma ofislerimize gönderebilirsiniz. İzmit, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli gibi Marmara Bölgesi sınırları içerisinde ikamet eden kişiler İstanbul Euroasia ofisimize, Konya, Eskişehir, Samsun, Trabzon, Kayseri ve Erzurum’un da içinde bulunduğu çok geniş bir bölgede yaşayan kişilerde Ankara ofisimize başvuru evraklarını gönderebilirler.

Cezayir vize başvuruları için bölge sınırlaması bulunmamaktadır. Sizlere kolaylık olması için örnek bir gruplama yapmış olduğumuz İstanbul ve Ankara çalışma ofislerimizle birlikte, Antalya, Edirne, İzmir, Gaziantep ve Bursa’da bulunan diğer ofislerimize de Türkiye’nin her şehrinden evraklarınızı gönderebilirsiniz. Bu şehirlerde faaliyet gösteren ofis merkezlerimize, iletişim telefonlarından veya help@eagvs.com e-mail adresi üzerinden ulaşarak, talep etmiş olduğunuz ticari vizeniz için gereken evrakların listesini isteyebilirsiniz.

Amacı ne olursa olsun kısa süreli Cezayir seyahatlerinizde pasaportunuzun türü önemlidir. Cezayir Büyükelçiliği Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri için vize istememektedir. Ancak bu muafiyet 90 günle sınırlı olup, daha uzun süreli konaklamalar için vize başvurusu icap etmektedir. Öte yandan umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri başvuru için gereken evrakları tedarik ederek, vize başvurusunda bulunmaları zorunludur.

Cezayir Ticari Vize Ücretleri

Cezayir vize ücretleri konsolosluğa ödenen vize harç bedeli ile evrak hazırlık sürecinde ödenmesi gereken koordinasyon bedellerinden oluşmaktadır. Vize harç bedeli konsolosluğun ilgili banka hesabına yatırılmakta ve miktarını Cezayir Büyükelçiliği belirlemektedir. Tüm kategorilerdeki Cezayir vize harç bedelleri Euro para birimi üzerinden hesaplanmakta ve başvuru sahibinin mensubu olduğu ülke vatandaşlığına göre konsolosluğa ödenen harç bedelleri değişebilmektedir.

Vize başvuru öncesi, evrak hazırlığının gereği olarak vize başvuru formunun doldurulması, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması ve seyahat sağlık sigorta poliçesinin düzenlenmesi gibi sizlere sunulan hizmetler, koordinasyon işlemleri kapsamında değerlendirilmektedir. İsteğinize bağlı olarak verilen bu hizmetler için yetkili aracı kurumlar ve acenteler işlem bedeli talep edebilmektedirler.

Cezayir seyahatiniz için ödemeniz gereken ticari vize ücretiniz, talep etmiş olduğunuz vizenizin süresine, tek veya çok girişli olmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Cezayir’e yapacağınız seyahatinizin ayrıntılarını Euroasia ofis çalışanlarımızla paylaşmanız halinde, ihtiyacınız olan vize süresi ve giriş sayısına göre hesaplanacak olan vize ücretiniz sizlere bildirilecektir. Hizmet bedellerimizin de dahil olduğu Cezayir ticari vize ücretinizi, ofis merkezlerimizde nakit yada kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.