Edirne +90 (850) 241 01 94

 

 

cezayir vizesi

 
 
 
 
 
 
 
 
Cezayir Vize Merkezi / EDİRNE
 
 
Açık Adres:      Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne
Telefon:            +90 (850) 241 01 94
E-Posta:           edirne@eagvs.com
 
 
 

Turistik gezi, ticari nitelikli faaliyetler ve ziyaret gibi farklı amaçlarla Cezayir’e yapacağınız seyahatlerinizde, vize işlemlerinizi başlatabilmek için Cezayir konsolosluğunun bulunduğu İstanbul’a gelmeniz şart değildir. Konsolosluğun talep etmiş olduğu başvuru evraklarını hazırlayarak Euroasia Global Visa Services’in Edirne çalışma ofisine göndermeniz, İşlemlerinizi başlatabilmek için yeterlidir.

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyetinin, konsolosluk vize işlemleri hususunda Türkiye’de yetkili kurumları olan  Cezayir’in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu, yetki sahibi aracı kurumlar ve acenteler üzerinden yapılabilecek başvuruları kabul etmesi, bulunduğunuz yerden işlemlerinizi başlatabilmeniz adına sizin için bir fırsattır.

Cezayir vize başvuru işlemleri için randevu almadan Edirne Euroasia çalışma ofisimize gelebilir, dilerseniz edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden online olarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

Edirne’nin merkeze bağlı ilçeleri olan Meriç, Lalapaşa, Keşan, Enez, Süloğlu, İpsala, Havsa ve Uzunköprü ile beraber, Tekirdağ ve Kırklareli’nin merkez ve ilçelerinde ikamet eden kişiler, Cezayir vize işlemleri için Euroasia Edirne çalışma ofisimize başvurabilirler. Cezayir’e yapacağınız seyahatinizin gidiş amacı, yolculuğunuzun gidiş-dönüş tarihleri ve seyahat masraflarınızın nasıl finanse edileceği gibi ayrıntılarını bizimle paylaşmanız halinde, vize başvuru işlemlerinizin planlanması ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak ve yolculuk tarihine kadar Cezayir vizenizin elinde olabilmesi için azami gayret gösterilecektir.

Cezayir’e gidebilmek için diplomatik, hususi ve yeşil pasaport sahiplerinin vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Konsolosluk bu kişilerin Cezayir’e yapacakları 90 günü aşmayacak kısa süreli seyahatlerini, vize muafiyeti kapsamında değerlendirdiği için vize sorgulaması yapmamaktadır. Ancak umuma mahsus pasaport kullananlar ile Türkiye üzerinden Cezayir’e gitmek isteyenlerin, Cezayir Konsolosluğu nezdinde vize prosedürlerini tamamlamaları zorunludur.

Tüm Cezayir vize başvuruları için davet mektubu önemli evraklar arasındadır ve işlemlerin başlayabilmesi adına bulunması zorunludur. Cezayir’deki muhataplarınız tarafından hazırlanarak size gönderilmesi gereken davet mektubunun genel çerçevesi aynı olsa bile içeriği seyahat amacınıza göre farklı olabilmektedir. İhtiyacınız olan davetiye belgesinin kimler tarafından nasıl hazırlanması gerektiği ile içerik ve formatının konsolosluk mevzuatına uygunluğu konusunda, Edirne Euroasia ofis çalışanlarımızdan görüş alabilirsiniz.

 

Cezayir Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Cezayir vize başvuru evrakları arasında bulunan biometrik fotoğrafınızın ölçüsü 30x35 mm ebadında olması gerekir. Vize başvuru işlemleriniz için en az 2 adet gereken biometrik fotoğrafınızın arka fonu beyaz, yüz ifadeniz net ve kimliğinizin tanınmasına imkan verecek derecede güncel olmasına dikkat ediniz.

Diğer başvuru evraklarından olan Cezayir vize başvuru formu Türkçe örneğini web sayfamızda bulabilir, vize başvuru işlemleriniz öncesinde ön bilgi olması için inceleyebilirsiniz.

Cezayir Vize işlemleri için kullanacağınız pasaportunuz mümkünse yeni olmalı, sayfaları arasında deformasyon bulunmamalıdır. Talep etmiş olduğunuz vize süresini de dikkate alarak, en az 6 ay geçerlilik süresinin bulunması, başvuru işlemlerinizin yapılabilmesi için konsolosluk tarafından talep edilen ön koşullardan biridir.